/Files/images/uchitelya/i.jpg

У 21 столітті поняття чуми асоціюється не з середньовічним захворюванням, який забрав життя мільйонів людей, а зі СНІДом. Саме в минулому столітті почала свій шлях справжня пандемічна лавина, яка накриває іноді навіть людей, що ведуть цілком порядний і відповідальний спосіб життя. На жаль, хворі на СНІД не можуть вилікуватися на 100 відсотків, але все ж завдяки різним розробкам в області медицини є можливість істотно підвищити якість і збільшити тривалість життя. Безліч глобальних організацій ведуть боротьбу зі СНІДом, постійно розробляють нові програми по зниженню негативного впливу хвороби на людство, і вже є деякі позитивні результати.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - Це захворювання, що вражає імунну систему людини. Хвороба провокується вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає CD4-лімфоцити. Згодом навіть самі незначні інфекції призводять до плачевних наслідків, в той час як природний імунітет здорової людини справляється з ними без праці. Саме даного типу лімфоцити відповідають за руйнування всіляких шкідливих агентів, проте у випадках з ВІЛ вони безсилі. СНІДом називають той стан, при якому захисні клітини в мм? крові не перевищують кількість 200. Ознаки СНІДу дають про себе знати не відразу, може пройти і 10 років з моменту проникнення ВІЛ в організм до розвитку основного захворювання. Вважається, що з моменту настання активній стадії хвороби людина може прожити не більше 5 років, хоча сучасна медицина не може дати пояснення деяким мимовільним зцілень представників релігійних конфесій.

Не завжди аналізи хворих на СНІД дають позитивний результат, оскільки потрібен певний час для появи антитіл до вірусу. Як правило, цей процес триває від 6 до 12 тижнів. У деяких випадках тест показує позитивний підсумок через більш тривалий час.

Заразитися СНІДом можна через кров, сперму, молоко матері і вагінальний секрет. Зокрема, мова йде про всі види статевих контактів, переливанні крові, грудному вигодовуванні, нестерильні шприци.

Щороку вся планета відзначає день боротьби зі СНІДом - 1 грудня, який був прийнятий рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 1988 році.

У 2011 році на порядок денний з профілактики СНІДу була поставлена тема «У напрямку до мети« нуль »», що означає зведення числа інфікованих до нуля, що стосується і питань дискримінації хворих на СНІД, і смертей, що виникли внаслідок ВІЛ. Дана кампанія розпланована на строк до 2015 року.

Щоб зрозуміти масштабність захворювання і результати діяльності організацій, погляньте на наступну статистику:

 • У 2008 році на планеті тільки зареєстрованих людей, що проживають з ВІЛ, налічувалося 33,4 мільйона чоловік, нових заражених - 2,7 мільйона, померло від спровокованих ВІЛ захворювань - 2 млн .;
 • У 2011 році 34 млн інфікованих, нових заражень - 2,5 млн., Померлих - 1,7 млн.

Також найважливішу роль у вирішенні проблеми боротьби зі СНІДом відіграє міжнародна організація UNAIDS, діяльність якої спрямована на комплексні заходи в даному питанні. Цілями її стратегії до 2015 року є:

 • Усунення нових заражень ВІЛ серед людей, що вживають наркотики;
 • Скорочення мінімум в два рази випадків передачі вірусу статевим шляхом;
 • Скорочення вдвічі материнської смертності від СНІДу;
 • Забезпечення загального доступу до відповідної терапії для всіх, хто заражений вірусом і потребує лікування;
 • Зменшення вдвічі смертності від туберкульозу серед людей, інфікованих ВІЛ;
 • Увага особам, хворим на СНІД, і домашнім господарствам, які постраждали від захворювання, у всіх національних стратегіях щодо забезпечення соціального захисту;
 • Кардинальні заходи по відношенню до країн, в яких присутні каральні закони і практика передачі вірусу, секс-індустрія, вживання наркотиків і прояв гомосексуалізму;
 • Усунення для ВІЛ інфікованих обмежень на в'їзд, перебування і ПМЖ в країнах, де вони є;
 • Забезпечення абсолютної нетерпимості до гендерного насильства;
 • Забезпечення потреб осіб жіночої статі, які живуть з ВІЛ, в рамках як мінімум половини всіх національних планів по боротьбі із захворюванням.

Міжнародним символом боротьби з ВІЛ є червона стрічка, впізнавана по всьому світу.

Симптоми СНІДу

Перші ознаки СНІДу часто можуть бути сплутані з іншими захворюваннями, тому точний діагноз може поставити лікар на основі відповідного аналізу крові. Хвороба розвивається тривалий час, а тому людина може багато років не знати про своє «статус». Перші симптоми СНІДу наступні:

 • Грипоподібні захворювання, що супроводжуються температурою, слабкістю, кашлем, втомою, втратою апетиту, ломота у всьому тілі, апатією;
 • Збільшення лімфатичних вузлів.

У багатьох випадках ознаки СНІДу на ранньому етапі не проявляються, однак людина вже стає активним носієм ВІЛ.

Пізні симптоми СНІДу такі:

 • Хронічна втома;
 • Втрата ваги;
 • Відсутність апетиту;
 • Погіршення сну, що супроводжується активним потовиділенням;
 • Підвищення температури;
 • Затяжна діарея;
 • Постійно збільшені лімфовузли;
 • Поява на шкірі темно-червоних пухлиноподібних утворень;
 • Часті респіраторні інфекції, сухий кашель і поверхневе дихання.

І даний список прояснює симптоми СНІДу лише частково, оскільки хворі з часом можуть страждати від різних захворювань, з якими імунітет не може справлятися.

Захворювання не піддається лікуванню, але в будь-якому випадку необхідно звернення до лікаря, перш за все, за точним діагнозом, тому як на підставі одних лише ознак СНІД встановити самостійно складно. Також медики проведуть кваліфіковану консультацію, призначать лікування конкретних симптомів СНІДу та інфекцій. Використання сучасних методів лікування та препаратів істотно покращує стан хворих на СНІД та якість їхнього життя.

Профілактика СНІДу

Не дарма принципи порядності, вірності та відповідальності перед собою закладені в моральні норми кожної цивілізованої країни. Взагалі кращою профілактикою СНІДу є сексуальні стосунки з одним статевим партнером, запросити якого на проходження відповідного тесту завчасно вважається вищим ступенем довіри, прийняття і щирого відношення.

Слід уникати статевих контактів з малознайомими людьми, повіями, наркоманами. Групові та гомосексуальні збочення стають у багатьох випадках фатальними за своїми наслідками.

Для профілактики СНІДу рекомендується завжди використовувати тільки свої бритви, зубні щітки, голки для підшкірних ін'єкцій. У салонах краси манікюрні приладдя повинні проходити двохфазовому обробку перед кожним використанням. При нанесенні татуювань і пірсингу інструменти повинні бути одноразовими.

Щоб максимально убезпечити своїх близьких від СНІДу, необхідно своєчасно знайомити їх з відповідною літературою, особливо підлітків.

Кiлькiсть переглядiв: 114

Коментарi